Casa Carina

Moje konto

Ulubione

Koszyk

Drewno w pokoju dziecka – zalety naturalnych zabawek i dekoracji
32.jpg

Mówiące lalki, samochodziki na piloty, wszystkorobiące roboty czy grające gitary to tylko kilka zabawek, które przyciągają w sklepach wzrok malców. Niestety wiele z nich sprawdzana jest z Chin i wykonana z toksycznych składników. Wielu świadomych rodziców sięga więc po drewniane zabawki. Te są bardziej bezpieczne, a przy tym często sprawią większą radość z zabawy.

Zalety drewnianych zabawek

Wybierając drewniane zabawki troszczysz się o środowisko. Jakkolwiek, nawet gdy nie należysz do fanatyków eko, to wiedz, że drewniane zabawki są istną skarbnicą zalet! Są one przede wszystkim bezpieczne i wytrzymałe. Nie kruszą się, nie psują, są miłe w dotyku i nie mają ostrych krawędzi. A poza tym będą służyć kolejnym pokoleniom. Nie zdziw się, jeśli znajdziesz zabawki z drewna, którymi sama bawiłaś się będąc dzieckiem. To tylko dowód na to, że są niemal niezniszczalne! Ponadto, drewno jest niezwykle oryginalnym materiałem, bo nie znajdziesz bowiem dwóch identycznych kawałków drewna. Każdy z nich ma swoją historię i jest wyjątkowy.

Pudełka i pudełeczka - na skarby i zabawki:

Pudełko na kółkach, Nature,
Zestaw 2 pudełek na kółkach, różowe
Zestaw pudełek z przykrywką, Nature, pawłonia


Drewniana zabawka a zabawka z plastiku

Drewniane zabawki nie zawierają żadnych niebezpiecznych dla zdrowia toksycznych substancji, co nie zawsze można powiedzieć o tych wykonanych z plastiku. Większość sprowadzanych z Chin zabawek ma w swoim składzie ołów i ftalany, substancje niekorzystne dla organizmu człowieka. Ponadto, nie można wykorzystać ich do recyklingu i nie ulegają biodegradacji (w przeciwieństwie do drewnianych). Choć na pierwszy rzut oka plastikowe zabawki mogą wyglądać atrakcyjnej (są kolorowe, wydają przyjemne dźwięki i same się poruszają), to w rzeczywistości dziecko szybko się nimi nudzi i odstawia w kąt. Tak naprawdę niewiele się z nich również uczy. Bo ile można bawić się zabawkami, które „wszystko robią same”: chodzą, mówią, poruszają się na kilka zaprogramowanych sposobów i same się układają. Zupełnie inaczej niż drewniane zabawki. Gdyż…

...drewniane zabawki uczą kreatywności!

Ponadto rozwijają jego wyobraźnię i motorykę. Dziecko samo może wymyślić co zrobi z zabawką i co w będzie się nią bawić (jak np. drewnianymi klocami, które może ułożyć w sposób jaki chce). Najmłodsi wychodzą więc w tej sposób ze schematycznego myślenia i nie narzekają na nudę. To z pewnością zaprocentuje w przyszłości i przełoży się również na cechy ich charakteru.

Praktyczne zabawki dla dziecka:

Wózek, zielony
Mini piekarnik, różowy
Lusterko drewniane z półeczkami


Jak wybrać idealną zabawkę?

Idealne zabawki to również bezpieczne zabawki. Jak je rozpoznać? Przede wszystkim szukaj na opakowaniu znaku atestu CE, który jest zapewnieniem producenta, iż produkt spełnia wszelkie wymogi Unii Europejskiej w zakresie bezpieczeństwa i ekologii. Taki atest z pewnością znajdziesz na drewnianych zabawkach. Ponadto, kieruj się ich użytecznością i dostosuj do wieku dziecka.


Do pokoju dziecięcego, do zabawy:

Regał na książki z szufladami, różowy, pawłonia
Stolik ze skrytką, niebieski
Tipi różowy bawełna

Eko dekoracje w pokoju dziecka, czyli jakie?

Drewniane zabawki i dekoracje w pokoju dziecka dowodzą, że człowiek jest nierozerwalnie związany z naturą oraz uczą obcowania z nią. Zapach drewna, jego kolor i faktura wprowadzą do pokoju najmłodszych przytulność i ciepło. Naturalne drewniane ozdoby wykonywane są z ekologicznej sklejki, ekofarb – nietoksycznych i bezpiecznych dla zdrowia. Wybierz więc nie tylko drewniane meble, ale również dodatki jak latarenki, zegary, figurki, huśtawki czy pudełeczka. Ciekawym pomysłem jest także zabawa w handmade i wykonanie własnych ekoozdób, zrobionych z tego, co znajdziemy na zewnątrz, np. kamieni, drewna czy liści. Można oprawić je np. w stylową drewnianą ramkę czy włożyć do szklanego wazonu. Będzie to pierwsze dzieło sztuki małego odkrywcy.

Pudełeczko do szafeczki i skarby są bezpieczne:

Zestaw pudełek z przykrywką, Naturę, pawłonia
Szafka nocna, niebieska

Drewno w pokoju dziecka to same zalety. Naucz je od pierwszych lat uczyć szacunku do obcowania z naturą i tego jak dbać o środowisko. Z pewnością rozwiniesz przy tym jego wyobraźnię i zapewnisz mu radość z małych rzeczy.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium