Casa Carina

Moje konto

Ulubione

Koszyk

Kwiaty związane ze stylem skandynawskim
24.jpg

Styl skandynawski nierozerwalnie kojarzy się naturą. Nie może więc zabraknąć w nim również kwiatów. Nie ujrzysz w nim jednak roślin w jaskrawych kolorach, wielobarwnych bukietów czy fikuśnych kompozycji. W zamian za to otrzymasz delikatne kwiaty w jasnych kolorach, które zachwycą Cię swoją subtelnością i elegancją.

Ozdobna wiśnia 16,5 cm

---

Linki i inne ciekawe produkty:

Ozdobna wiśnia 16,5 cm

Kosze Babette zestaw

Świeca Crochet 13 cm

Kwiaty w stylu skandynawskim

Kwiaty w stylu skandynawskim nawiązują do północnych aranżacji – są więc minimalistyczne, eleganckie i najczęściej w jasnych lub pastelowych barwach. Taka kolorystyka daje ogromne możliwości połączeń z wszelkimi innymi rodzajami i odcieniami kwiatów. Roślinność w Skandynawii jest wyjątkowa. Musi bowiem polubić i przystosować się do tamtejszego surowego klimatu. Dlatego częściej na Północy ujrzysz drzewa i krzewy, np. świerki, sosny, jodły lub kosodrzewiny. Jakkolwiek nie brakuje ozdobnych traw oraz roślin takich jak wrzosy, tawuły i jaśminowce. Można posadzić je w ceramicznych donicach lub czerpać inspiracje i przenieść je do skandynawskich dekoracji.

Drzewo Monstera 101 cm

---

Linki i inne ciekawe produkty:

Drzewo Monstera 101 cm

Drzewko Oliwkowe Ø24×160 cm

Hiacynt 24 cm

Motywy roślinne w stylu skandynawskim

Motywy roślinne w stylu skandynawskim są doskonałą ozdobą mieszkania. Jeśli chcesz posadzić kwiaty w ceramicznej donicy, ładnie będą prezentować się wrzos lub jaśmin. Skandynawowie chętnie wybierają zielone roślinki jak bluszcz lub drzewko oliwne. Gdy uważasz, że nie masz „ręki do kwiatów” i obawiasz się, że zapomnisz ich podlewać, sięgnij po bukiety sztucznych kwiatów (będących świetną imitacją) do stylowych wazonów lub po skandynawskie akcenty roślinne na dekoracjach do mieszkania np. na aplikacjach na poduszkach, pledach czy akcesoriach kuchennych. 

Poduszka Julia 50×50 cm

---

Linki i inne ciekawe produkty:

Poduszka Julia 50×50 cm

Poduszka Bamia 60×60 cm

Chusteczki Evy

Dekoracje kwiatowe w stylu skandynawskim

Motywy kwiatowe na dekoracjach w skandynawskim stylu pojawiają się dość często. Jak jednak można się domyślić – zgodnie z jego założeniami motywy te są delikatne, wysublimowane, starannie dobrane do pozostałych aranżacji. Jednak w tej prostocie nie brakuje oryginalności i niebanalnych pomysłów, czego przejawem są np. świeczki o kształcie ananasa czy szyszki. Mieszkańcy północnych krajów są także miłośnikami ukrywania natury w obrazach – np. w prostych drewnianych ramkach umieszczają zasuszone roślinki.

Obraz Herbarium 42×53.8 cm

---

Linki i inne ciekawe produkty:

Obraz Herbarium 42×53.8 cm

Ozdobna świeczka ananas 18 cm

Świecznik Serafina 8 cm

Lampy w stylu skandynawskim inspirowane kwiatami

Styl skandynawski czerpie mnóstwo inspiracji z natury. Widoczny jest nie tylko w dekoracjach, ale również w elementach oświetlenia. Prawdziwym designerskim hitem są lampy inspirowane piórami lub o formach układających się w kwiaty. Z pewnością będą niebanalną ozdobą salonu. Są nie tylko funkcjonalne, ale również niezwykle dekoracyjne. Najlepiej – zgodnie ze stylem skandynawskim wybrać je w jasnych pastelowych barwach, dzięki czemu zyska się jeszcze więcej światła w mieszkaniu. 

Lampion Salva 25 cm

---

Linki i inne ciekawe produkty:

Lampion Salva 25 cm

Żyrandol Lucinda Shadow/Silver Ø22 cm

Żyrandol Lucinda Clear/Silver Ø22 cm

Kwiaty związane ze stylem skandynawskim nawiązują do minimalizmu i subtelnej elegancji całego stylu z północy. Warto się nimi otaczać w każdej postaci, a z pewnością uda się stworzyć przytulny klimat w mieszkaniu. Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium