Casa Carina

Moje konto

Ulubione

Koszyk

Pościel lniana – opinie, zalety, wady
130.jpg

Całkiem niedawno pojawiła się w naszym asortymencie pościel lniana. Opinie o niej powinien poznać każdy, bo nie bez powodu wprowadziliśmy ją do sklepu Casa-Carina. Wracamy do natury! Takie hasło przewodzi obecnie w aranżacji mieszkań i domów. Len, jako w 100% naturalny materiał, idealnie wpisuje się w tę kanwę. Podobno, jak ktoś raz wyśpi się pod lnianą pościelą, już nigdy nie wróci do poprzednich pieleszy. Przekonaj się o tym i Ty!

Pościel lniana – opinie

Szukając opinii o pościeli lnianej możemy natknąć się przede wszystkim na słowa zaskoczenia. Nowi użytkownicy zazwyczaj nie spodziewają się tego, jak ona przyjemnie otula! Wciąż panuje przekonanie, że len jest szorstki, sztywny i chropowaty. Ustalmy jedno – cienka koszula lniana jest miła w dotyku, bo jest wykonana z cienkich włókien rośliny. Pościel natomiast jest produkowana z grubszych włókien, by zachować odpowiednią jakość i długowieczność. Ale to, że są one grubsze, w żaden sposób nie determinuje tego, że jest nieprzyjemna w dotyku. Wręcz przeciwnie – jest milutka. Obecnie len poddawany jest naturalnej obróbce, która go wygładza i układa poszczególne pasma, by tworzyły jednolitą teksturę. Inne opinie o pościeli lnianej jednoznacznie wskazują na jej pozytywny wpływ na zdrowie i skórę – tak, to materiał antyalergiczny i antybakteryjny. Lekarze często zalecają ją dla dzieci z AZS czy innymi problemami skóry. To też świetna opcja dla alergików, bo nie gromadzi roztoczy i kurzu. Pościel lniana opinie pochlebne zbiera także od aranżatorów za wygląd pasujący do prostych i minimalistycznych przestrzeni, które królują od dłuższego czasu w naszych mieszkaniach.

Pościel lniana – zalety

Podstawowe zalety lnu, to:

 • jest materiałem naturalnym, ekologicznym
 • jest biodegradowalny
 • odporny na działanie promieni UV
 • przepuszcza powietrze
 • jest wytrzymały, nie niszczy się
 • odporny na ścieranie się i rozciąganie
 • jest miękki i gładki
 • nie elektryzuje się
 • to modny materiał
 • jest odporny na wysoką temperaturę prania
 • nie wymaga prasowania
 • pochłania nadmiar wilgoci z ciała
 • jest odporny na brud i zapachy
 • dobry dla zdrowia
 • jest antyalergiczny i antybakteryjny
 • jest termoregulatorem temperatury ciała
 • pasuje do sypialni skandynawskiej, loftowej i prowansalskiej.

Len jest jedną z najbardziej wytrzymałych naturalnych tkanin. Pościel lniana jest o wiele trwalsza, niż ta bawełniana. Co więcej len z czasem staje się coraz bardziej miękki i przyjemny w dotyku. Spotkać można czasem mylne pierwsze skojarzenia z „nieprzyjemnym materiałem” – kiedyś rzeczy wykonane z lnu i oddane do użytku od razu po stworzeniu, mogły początkowo sprawiać wrażenie szorstkich i niemiłych. Jednak z czasem te cechy były coraz mniej widoczne. Obecnie współczesne pościele wykonuje się z lnu już poddanego obróbce, który jest o wiele delikatniejszy. Więc już pierwsze użycie takiej pościeli jest komfortowe.

Pościel lniana – opinie, zalety, wady. Pościel z lnu sklep Casa Carina.

Pościel lniana a zdrowie

Spanie pod pościelą lnianą jest zdrowe. Jest to materiał antyalergiczny i antybakteryjny, więc idealny dla dzieci i osób wrażliwych. Również nie podrażnia, więc każdy, kto ma delikatną skórę będzie spać spokojnie. Pościel z lnu jest naturalnym termoregulatorem, co oznacza, że latem nie będziemy się pod nią pocić, a zimą wygrzejemy się. Oczywiście uczulamy, że duże znaczenie ma tutaj kołdra, która w lnianą poszewkę zostaje włożona. Jeżeli jest to naturalna pościel z puchu lub pierza, właściwości termoregulacyjne tym bardziej będą zachowane! Pod pościelą z lnu wyśpią się spokojnie także alergicy i wrażliwcy, których nękają kurz i roztocza. Tutaj nie ma mowy o ich gromadzeniu we włóknach. Tak naprawdę można w takich pieleszach komfortowo wypocząć, zarówno ciałem, jak i duchem.

Pościel lniana – wady

Główne wady lnu to:

 • gniecie się.

I na tej jednej wadzie poprzestaniemy, bo trudno jest nam doszukać się innych. Ktoś powie, że len się gniecie. A i owszem – wygniata się w charakterystyczny sposób. Co więcej, niektórzy mówią, że w „szlachetny sposób”. To jego naturalna faktura i nie trzeba jej rozprasowywać. W tym tkwi też urok lnu – wygląda swojsko, naturalnie, domowo. Pytanie zatem, czy aby na pewno jest to wada? On po prostu tak wygląda. Nawet jeżeli pościel z lnu wypierzemy w palce, a następnie rozwiesimy do wysuszenia, to faktura, która się wytworzy będzie bardziej wzbudzać skojarzenia ze swojskim domem na wsi, niż z czymś nieidealnym.

Pościel z lnu - opinie, zalety, wady. Pościel lniana sklep Casa-Carina.
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium