Casa Carina

Moje konto

Ulubione

Koszyk

Wiosenny wystrój w stylu skandynawskim
18.jpg

„Wcześniej niż oczekiwałem przyszły te cieplejsze dni (…). Zapachniało, zajaśniało, wiosna, ach to Ty!” – każdego roku z utęsknieniem nucimy tę piosenkę, czekając na kwitnącą porę roku. Aby przyspieszyć jej przyjście proponujemy wiosenny wystrój w stylu skandynawskim!

Wiosenne porządki w mieszkaniu w stylu skandynawskim

Wiosna to znakomity czas na robienie porządków w mieszkaniu. Najlepiej zabrać się za nie wczesną wiosną, tuż przez Wielkanocą. Nie odkładaj ich na wakacje, bo z doświadczenia wiemy, że w długie letnie dni znajdą się o wiele ciekawsze zajęcia. Jak zatem zabrać się za porządki? Dobrze jest rozpocząć od góry, czyli od sufitów i wysokich szafek, poprzez niższe partie mebli i ścian aż do podłogi. Przy okazji można pochować zimowe dekoracje, uprać wszystkie zasłonki, firanki, narzuty i poszewki na poduchy. To dobra okazja, by wymienić je na wiosenne, lżejsze i jaśniejsze zestawy. Warto zrobić przegląd kuchennych szaf i garderoby. Schować cieplejsze ubrania, np. do kartonów oraz przekazać komuś te, których już się nie nosi. W kuchni natomiast najlepiej wyrzucić przeterminowane produkty, posegregować przyprawy i ułożyć zastawę. Na pewno do robienia porządków przydadzą się pudełka, rattanowe kosze czy puszki.

---

Linki i inne ciekawe produkty:

Poduszka Ethel 60×60 cm

Narzuta Ada 170×130 cm miętowa

Styl skandynawski w mieszkaniu na wiosnę

Wiosna zwykle kojarzy się ze zmianami, te można również wprowadzić w swoich czterech kątach. Pomysłem na nową aranżację jest modny styl skandynawski, który dopasuje się do niejednego wnętrza. Jasne i pastelowe barwy – najczęściej występujące w nordyckich aranżacjach – doskonale wpisują się w wiosenny klimat. Kolorowe akcenty ożywią aranżację w mieszkaniu i dodadzą energii, której solidna dawka przyda się każdemu po zimie. Wiosennego klimatu w mieszkaniu dostarczą również dekoracyjne figurki, które można rozstawić na stoliku, parapecie czy w korytarzu. Idealne będą te o kształcie królika, kury, zająca czy ptaków. Można je rozwiesić na gałązkach wierzby lub forsycji. Dzięki temu stworzysz oryginalną dekorację w mieszkaniu.

---

Linki i inne ciekawe produkty:

Ozdobny ptak Serafina 17 cm

Ozdobne jajko Seline 7 cm

Ozdobna kura Venna 26 cm

Wiosenne dekoracje do mieszkania w stylu skandynawskim

By przywołać cieplejszy klimat w mieszkaniu, zwykle wystarczą drobne zmiany. Na pewno wiele zdziałają wiosenne dekoracje w stylu skandynawskim. Stopniowo można wprowadzać akcenty wielkanocne, gdyż ta nadejdzie szybciej niż każdy się spodziewa. Tak więc króliczki, pisanki, ozdobne piórka czy kwiatki przydadzą się do wykonania stroików na wielkanocny stół. Dobrym pomysłem jest także przydomowy ogródek. Można na niego wykorzystać przestrzeń na parapecie i ceramiczne donice w których posadzi się zioła i kwiaty. Przydadzą się również akcenty roślinne – bukiety kwiatów w glinianych wazonach lub – jeśli ktoś zapomina o podlewaniu kwiatów – niezwykle realistyczne imitacje żywych roślin, które pozostaną w niemienionym stanie przez długi czas.

    

---

Linki i inne ciekawe produkty:

Drzewko Oliwkowe Ø13×44 cm

Hiacynt 24 cm

Styl skandynawski w mieszkaniu na wiosnę to doskonały wybór. Dzięki jego licznym zaletom można odświeżyć mieszkanie, poprawić jego wygląd, a tym samym poczuć się lepiej.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium