Casa Carina

Moje konto

Ulubione

Koszyk

Sztuczne kwiaty jak żywe
148.jpg

Sztuczne kwiaty jak żywe zaczęły być coraz bardziej popularne. Nie każdy bowiem ma warunki, by hodować w domu żywe rośliny. Nie każdy też ma chęci i możliwość, by o takowe dbać. Rozumiemy to my, ale rozumieją to także marki tworzące dekoracje do domu. Sprawdziliśmy jakość sztucznych kwiatów i... jesteśmy zachwyceni! Zagościły u nas w domu i oczywiście w ofercie sklepu. Zobacz nasze aranżacje! Nie jest łatwo zauważyć, że to sztuczne rośliny, prawda? A jednak! Sztuczne kwiaty jak prawdziwe!

Sztuczne kwiaty jak żywe – dlaczego warto?

Szczerze można powiedzieć, że sztuczne kwiatycoraz bardziej popularne. Ludzie zaczynają dostrzegać, jak bardzo cenna jest ich uniwersalność – fakt, że możemy je trzymać w domu, w absolutnie każdym pomieszczeniu, postawić na balkonie, tarasie czy w ogrodzie. Obecnie mamy bardzo duże umiłowanie roślin. O jungle home tutaj: Trendy wnętrzarskie 2020. Dzięki nim możemy urządzić nawet typowo chłodne i wietrzne części domu, w których żywe rośliny by się nie utrzymały, a już na pewno nie zimą – mamy tu na myśli przedsionki czy ganki. Więcej o ganku tu: Jak urządzić ganek w domu? No i przede wszystkim sztuczne rośliny nie są marudne, czyli nie zrzucają liści, kiedy je przestawimy albo nie wiotczeją, kiedy nasika do doniczki kot. One zawsze wyglądają tak samo, jak w dniu zakupu. Tutaj na przykład dużą przewagę ma sztuczny fikus nad tym żywym. Można przenosić go z miejsca na miejsce, bez żadnych kaprysów.

Zalety sztucznych kwiatów

Główne zalety sztucznych kwiatów to:

 • dobrze wykonane to sztuczne kwiaty wyglądające jak prawdziwe, bardzo realistycznie;
 • można je przestawiać w dowolne miejsce;
 • można je aranżować wewnątrz i na zewnątrz;
 • sztuczne rośliny są całoroczne;
 • nie potrzebują słońca, wody, nawożenia, przesadzania;
 • obojętna jest im ekspozycja na stronę świata;
 • rośliny takie są bardzo trwałe i długowieczne;
 • nie więdną, nie przekwitają, nie zrzucają liści;
 • nie odbarwiają się, nie blakną;
 • nie można ich przelać;
 • nie trują zwierząt i są odporne na ich gryzienie, przewracanie czy inne szkody;
 • są bezpieczne dla alergików;
 • są modne i wprawiają w zachwyt;
 • są łatwe w czyszczeniu i nie wymagają specjalistycznych preparatów;
 • można wykorzystać sztuczne kwiaty do domu lub biura i do każdej innej przestrzeni;
 • nie uschną podczas dłuższej nieobecności;
 • to jednorazowy wydatek;
 • dostępne są bez względu na porę roku;
 • dają mnóstwo opcji aranżacji, co potwierdzają nasze zdjęcia. :)

Sztuczne kwiaty jak prawdziwe – inspiracje

Na zdjęciach, które prezentujemy widać sztuczne kwiaty wyglądające jak żywe. Mamy tutaj jeden z naszych ulubionych okazów - strelicję! Sztuczna strelicja J-line zawsze zaskakuje gości. Wygląda niesamowicie realistycznie i jest po prostu przepiękna. Salon w stylu skandynawskim jest dla niej idealnym miejscem. Zwłaszcza w zestawieniu z innymi dodatkami, o których pisaliśmy tu: Dekoracje do salonu - galeria. Jest też świetnym elementem aranżacyjnym, kiedy przygotowujemy taras lub kiedy powstaje altana ogrodowa w stylu skandynawskim na przyjęcie. Duże liście wzbudzają zachwyt, a kiedy przyjrzymy się im z bliska, to zobaczymy, jak pieczołowicie zostały wykonane. Na pierwszy rzut oka, każdy myśli, że to taki piękny wyhodowany okaz. A to tylko sztuczna strelicja! :) Dostępna jest ona w różnych rozmiarach, więc każdy może wybrać ten, który zapełni miejsce w mieszkaniu. 

Drugim ulubieńcem jest sztuczny fikus Bloomongville. Także bardzo realistycznie wykonany, bardzo starannie i z myślą o estetach. Jest to bardzo dobra propozycja zarówno do domowego zacisza, jak i do przestrzeni firmowej. Duże liście łatwo się czyści, więc nie wymaga on praktycznie żadnej opieki, poza wytarciem kurzu. Taki sztuczny fikus pasuje do wnętrz ludzi młodych, energetycznych, bardzo kreatywnych. On wygląda dynamicznie i właśnie tacy ludzie go pokochają! Wiele osób, które go kupiło, powiedziało nam, że jego wygląd przerósł ich oczekiwania!

Drzewko, którego bardzo pragnęliśmy, to oliwka. Zawsze patrzyliśmy na nią z zachwytem, aż w końcu musiała u nas się pojawić. Sztuczne drzewko oliwkowe Lene Bjerre jest bardzo niecodzienną ozdobą mieszkania, gdyż nie jest to często spotykana roślina. Jeszcze nie jest, bo widzimy, że wzbudza zainteresowanie coraz większej ilości osób. To sztuczne drzewko pasuje do modnych wnętrz minimalistycznych i bardzo estetycznych. Często polecamy go do biur, gdzie także perfekcyjnie się odnajduje. Ale mamy też wersję nieco inną, bo z oliwkowymi owocami. Sztuczna oliwka Bloomingville jest równie wspaniale wykonana, aczkolwiek wygląda odrobinę bardziej domowo. Świetnie prezentuje się na tarasie, werandzie lub w ganku. Należy jednak uważać, by nikt nie poczęstował się owocem, bo może się rozczarować. :)

Inspiracji na aranżacje ze sztucznymi kwiatami jest mnóstwo. Posiadanie strelicji, fikusa czy palmy jest bardzo modne, bo te rośliny nie jest tak łatwo wyhodować w domu. Nie możemy jednak zapominać o innych sztucznych roślinach - dostępne są sukulenty, kaktusy, sztuczna trawa, sztuczny liść laurowy, grubosze, kwiaty wiszące czy przepiękny sztuczny bukszpan

Sztuczne kwiaty jak żywe – dla tych, których często nie ma

Nie każdy przebywa w mieszkaniu codziennie, ale każdy lubi mieć swoją przestrzeń, zaaranżowaną wedle swojego gustu. Sztuczne kwiaty wyglądające jak prawdziwe są idealne dla podróżników, osób jeżdżących w delegacje, osób dzielących życie między kilka miast lub państw. Każdy chce wracać do domu, w którym zastanie porządek i rośliny w dobrej kondycji. Niestety podczas dłuższych (planowanych lub nie) nieobecności, żywe kwiaty mogą zmarnieć, a czasem nawet i uschnąć. Sztuczne kwiaty wyglądające jak żywe zawsze przywitają Cię takim samym urokiem. Nie trzeba się o nie martwić podczas wyjazdów, nie trzeba prosić znajomych o wizytę z konewką.

Sztuczne kwiaty jak prawdziwe – dla zwierzolubnych

Niektóre żywe rośliny są niebezpieczne dla zwierząt. Zawierają w sobie substancje, które działają trująco. Jak wiemy, koty i psy lubią czasem podgryzać listki roślin. Niestety niektóre mogą powodować u nich bóle brzucha, biegunki, drgawki, nie mówiąc już o poważniejszych konsekwencjach. Do takich roślin zaliczymy między innymi: azalię, fikusa, bluszcz pospolity, szkrzydłokwiat czy oleander, dracena i żonkil. Sztuczne kwiaty jak prawdziwe całkowicie eliminują możliwość negatywnego oddziaływania na zwierzęta, bo raczej nie będą cieszyć się ich zainteresowaniem. Z doświadczenia wiemy, że sztuczne listki nie są tak kuszące, jak te prawdziwe.

Kolejnym argumentem dla zwierzolubnych jest fakt, że przewróconej sztucznej roślinie nic się nie stanie. Koty i psy lubią psocić. Zrzucone z parapetu doniczki, przewrócone stojaki na kwiaty czy donice na nóżkach – znają to na pewno wszyscy posiadacze czworonoga. Sztuczną roślinę wystarczy podnieść i postawić na jej miejscu.

Sztuczne kwiaty do łazienki, piwnicy, pomieszczenia bez okien

Nie jest łatwo znaleźć roślinę, która zniesie trudy pobytu w łazience, zwłaszcza tej bez okien. Bardzo wysoki poziom wilgoci, niewystarczająca wentylacja, wysoka temperatura, brak słońca – to wszystko nie sprzyja żywej roślinności. Jest za to obojętne kwiatom sztucznym. Ten klimat, który możesz uzyskać w łazience, dzięki roślinom jest niepowtarzalny! W końcu zyska ona mniej surowy a bardziej ciepły charakter. Tak samo z piwnicą – jeżeli urządzasz w niej pokój do spotkań ze znajomymi lub biuro do spokojnej pracy, to postaw w nim sztuczne kwiaty. Poczujesz się swobodnie i powiedzmy... normalnie? Mimo że może nie być w niej okien, może być wyłącznie sztuczne oświetlenie. Sztuczna srtrelicja niczego więcej nie potrzebuje, poza odrobiną miejsca.

Ekskluzywne sztuczne kwiaty do biura

Nie każde biuro ma osobę odpowiedzialną za pielęgnację roślin, a praktycznie każda firma chce kwiaty mieć w swojej przestrzeni. Można zatrudnić zewnętrzną firmę, która będzie dbać o florę i w ustalone dni oddelegowany pracownik będzie przychodzić, podlewać, myć lub sprawdzać, czy konieczne jest nawożenie lub przesadzenie. Ale to wszystko kosztuje. Dlatego świetną opcją dla biur są sztuczne kwiaty jak prawdziwe. Wprowadzają do przestrzeni kojącą zieleń, dodają jej naturalnie wyglądających elementów, urozmaicają i uprzytulniają. Wpływa to zarówno na wszystkich pracowników, jak i gości. Zresztą – nikomu chyba nie trzeba przypominać, jak ważne są rośliny w przestrzeni biurowej. Do biur polecamy bardzo drzewko oliwkowe Lene Bjerre i strelicę J-line! Ze sztucznymi kwiatami nie ma żadnych problemów – nikt nie musi pamiętać o ich podlewaniu czy nawożeniu. Jedynie osoba sprzątająca od czasu do czasu przetrze je z bieżącego kurzu.

Gdzie wstawić sztuczne kwiaty, wyglądające jak prawdziwe?

Sztuczne kwiaty jak prawdziwe są idealne w:

 • pomieszczeniach, w których nie ma okien;
 • we wnękach, trudno dostępnych zakamarkach;
 • w pomieszczeniach, w których nieustannie panuje przeciąg;
 • w mieszkaniach alergików;
 • tam, gdzie są zwierzęta lubiące psocić;
 • u osób, które nie lubią dbać o kwiaty lub nie mają na to czasu;
 • w mieszkaniach osób, których często nie ma;
 • w firmach i biurach;
 • w mieszkaniach na wynajem w ramach home stagingu.

Czyszczenie sztucznych kwiatów

Czyszczenie sztucznych kwiatów to żadna filozofia. Pisząc to, bazujemy na naszych doświadczeniach z roślinami Lene Bjerre, Bloomingville i J-line. Wymagają one od czasu do czasu przetarcia wilgotną szmatką. Jeżeli chcemy, by liście bardziej się błyszczały, możemy na ściereczkę nanieść kroplę nabłyszczacza lub oliwki. Mniejsze roślinki można po prostu włożyć do wanny i umyć pod bieżącą wodą. Tych dużych nie musimy przenosić, jeżeli nie damy rady. Dla nich metoda ze ściereczką jest wystarczająca. Jeżeli kwiaty zostały zabrudzone czymś poważniejszym, np. farbą podczas malowania, śmiało można użyć płynu do mycia naczyń czy mydła. Najlepiej liście wytrzeć do sucha. Tak samo traktujmy sztuczne drzewka. Warto od czasu do czasu wyjąć kwiat z doniczką z osłonki i umyć ja osobno. Ona też się kurzy, jak wszystko.

Czy sztuczne kwiaty są modne?

Zobacz na nasze zdjęcia i samodzielnie oceń. Jeżeli wybierasz ekskluzywne sztuczne kwiaty wyglądające jak prawdziwe, dobrze wykonane, w bardzo realistyczny sposób, to nie można mówić o tym, by wyglądały źle. Marki Lene Bjerre, Bloomingville i J-line naprawdę super się spisały! Wiele aranżacji z nimi wykonaliśmy i za każdym razem goście byli zachwyceni wyglądem i zaskoczeni, że nie są to żywe rośliny. Kiedyś na rynku były dostępne plastikowe kwiaty, które faktycznie wyglądały tandetnie. Ale te czasy już dawno przeminęły. Dziś sztuczne kwiaty i drzewka mają za zadanie zastępować te żywe wszędzie tam, gdzie postawienie ich nie jest możliwe. A my, jako ludzie, potrzebujemy tej zieleni i w łazience, i w biurze czy w domu pełnym zwierzaków.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium