Casa Carina

Moje konto

Ulubione

Koszyk

Świece do lampionów ogrodowych i domowych
154.jpg

Świece do lampionów ogrodowych i domowych

Świece do lampionów ogrodowych i domowych należy dobierać zawsze indywidualnie do lampionu, który mamy. Ważna jest jego wysokość, miejsce wewnątrz, które producent przeznaczył na świeczkę oraz odległość od płomienia do wieczka (o ile jest). Nasz poradnik opieramy o produkty, które znamy, bo są w naszej ofercie. Są to lampiony Lene Bjerre, Broste Copenhagen, Hubsch czy Nordal. Mamy nadzieję, że ułatwimy Ci sparowanie konkretnej latarenki z pasującą świecą.

Jak dobrać świecę do lampionu?

Chcąc dobrze dobrać świecę do lampionu warto najpierw go zmierzyć, przy czym ważna jest jego wewnętrzna wysokość od miejsca ulokowania świeczki do góry. Aby zachować bezpieczeństwo rozpalenia żywego ognia wewnątrz latarni warto przyjąć, że odległość od płomienia do góry lampionu powinna być nie mniejsza niż 10 cm.

Przykład: Jeżeli świeczka ma 10 cm wysokości, to od płomienia do góry powinno być jeszcze co najmniej 10 cm, a więc minimalna wysokość od podstawy świeczki do góry lampionu to 20 cm.

Jeżeli już mamy kupioną latarnię i nie wiemy, jak wysoka może być świeca, możemy wykonać obliczenia w drugą stronę – od wewnętrznej wysokości, między podstawką a górą lampionu, odejmujemy 10 cm, a otrzymany wynik wskazuje maksymalną wysokość świeczki. 

Przykład: Jeżeli lampion jest wysoki, ale ma piedestał, na którym umieszcza się świeczkę, mierzymy odległość od niego do góry lampionu. Jeżeli ma ona 23 cm, odejmujemy od tego wyniku 10 cm bezpieczeństwa, a wynik 13 cm oznacza maksymalną wysokość świeczki.

Te zasady możemy stosować zawsze, kiedy świeca w całości ma znaleźć się w lampionie, który jest od góry niezabudowany. Jeżeli producent zabezpieczył miejsce na świecę szklaną otoczką, pilnujmy, by świeca nie była od niej znacząco wyższa. Jeżeli lampion jest zabudowany od góry - zawsze polecamy świeczki mniejsze - 6 cm wysokości.

Świece do lampionów ogrodowych i domowych.

1 - Wysoki lampion Aleta Broste Copenhagen | 2 - Pudrowa świeca do lampionu 14 cm Lene Bjerre | 3 - Lampion z hiacyntu wodnego Bloomingville | 4 - Biała świeca do lampionu 12 cm Lene Bjerre | 5 - Lampion bambusowy Hubsch | 6 - Lampion na świecę Broste Copenhagen | 7 - Szklany lampion z drzwiczkami Bloomingville | 7 - Jutowa latarnia z uchwytem J-line |

Lampion a grubość świeczki

Istotne jest, by zwracać uwagę na szerokość kupowanej świecy. Nie każda będzie pasować do standardowego lampionu. Z doświadczenia wiemy, że bezpiecznie jest wybierać modele o szerokości do 8 cm. Pasują one do lampionów różnych producentów. Można też po prostu zmierzyć szerokość podstawki lub wewnętrznego klosza, by dobrze dobrać świecę.

 

Jakie świece do lampionów?

My dobieramy w pary wszystkie nasze lampiony i świeczki Lene Bjerre. Są one dostępne w różnych rozmiarach i różnych kolorach. Każdy może dopasować tę, która będzie palić się bezpiecznie w latarni, ale jednocześnie będzie pasować do wystroju. Można też dostosowywać barwy do wydarzenia. Przyjęcie w ogrodzie z okazji urodzin, na pewno upiększą złote świeczki. Z kolei garden party w wiśniowym sadzie powinno odbywać się w towarzystwie czerwonych świec. Białe i szare są neutralne, bo pasują do wewnątrz i na zewnątrz. Z kolei czarne świece nie odznaczają się w czarnych lampionach rattanowych. Jeżeli masz wątpliwości odnośnie do dobrania świeczki do lampionu – służymy pomocą! :)

Uniwersalne świece do latarni

Według nas, uniwersalne świece do latarni to te o wysokości do 13 cm i szerokości do 8 cm. Mamy tutaj na myśli typowe lampiony do salonu czy do ogrodu. Marka Lene Bjerre proponuje idealny model - wysokość 12,5 cm, szerokość 7,5 cm. Dostępny jest on w różnych kolorach. Zazwyczaj jest to pewny i bezpieczny wybór, jeżeli nie wiesz, jaka świeca do lampionu pasuje. Oczywiście, można wybrać świeczkę niższą - też będzie dobrze. Natomiast wyższa lub szersza nie zawsze będzie pasować. Uniwersalna świeczka do małego lampionu to ta o wysokości do 6 cm.

Jaka świeca do lampionu?

1 - Złota metalowa latarnia Broste Copenhagen | 2 - Lampion na wyższą świeczkę Broste Copenhagen | 3 - Czarna świeca do lampionu 12 cm Lene Bjerre | 4 - Waniliowa świeczka do lampionu 12 cm Lene Bjerre | 5 - Owalna bambusowa latarnia Broste Copenhagen | 6 - Czarny lampion metalowo-szklany Broste Copenhagen | 7 - Czarny geometryczny lampion Broste Copenhagen | 8 - Lampion z dużym uchem Broste Copenhagen |

Duże świece do lampionów

Duże świece do lampionów to te 18 i 20 cm. Można je spasować z największymi lampionami, dostępnymi na rynku. Znając produkty marek takich jak Lene Bjerre, Broste Copenhagen, Nordal czy Hubsch, możemy stwierdzić, że niewiele jest takich lampionów, w których palą się one bezpieczne i do których pasują rozmiarem. Często jest tak, że nawet jeżeli latarnia jest duża, to wewnątrz jest dość wąskie miejsce na świeczkę. A przecież im większa, tym grubsza musi być, by była stabilna. Co zatem zrobić z taką świecą, jeżeli ją kupiliśmy? Zapalić i postawić jako dekorację. Może też stać w salonie lub być elementem jakiejś kompozycji, np. świątecznej lub urodzinowej.

Świece do lampionów ogrodowych

Świece do lampionów ogrodowych powinny być wybierane z jeszcze większą starannością. W ich przypadku ważne jest, by nie były wyższe niż szklana osłonka wewnętrzna producenta. Dlaczego? Dlatego, że zabezpiecza ona przed zdmuchnięciem płomienia przez wiatr oraz przed zaprószeniem ognia. Najbardziej uniwersalne zazwyczaj są świece 10 cm, ale oczywiście warto zmierzyć wysokość szklanej osłonki. W przypadku małych latarenek na parapet czy stolik, będą to zdecydowanie świeczki 6 cm max. Pamiętajmy też, że każdy lampion ogrodowy musi zapewniać dopływ tlenu, by podtrzymywać ogień. W wietrzne dni wybierzmy od ogrodu bardziej zabudowane lampiony, które osłonią płomień od wiatru.

Świece do lampionów skandynawskich.

1 - Lampion bambusowy z 2 uchwytami Nordal | 2 - Lampion na małą świeczkę Hubsch | 3 - Pudrowa świeczka do latarni 12 cm Lene Bjerre | 4 - Latarnia rattanowo-bambusowa Norah Lene Bjerre | 5 - Okrągła rattanowa latarnia Norah Lene Bjerre | 6 - Sosnowy lampion Bloomingville | 7 - Mały drewniany lampion Bloomingville | 8 - Szara świeca z motywem kwiatowym 12cm Lene Bjerre | 9 - Beżowa bąbelkowa świeca 12cm Lene Bjerre | 10 - Duży biały lampion rattanowy J-line |

Świece LED do lampionów

Dostępne są też świece LED do lampionów. Bardzo fajna alternatywa dla żywego ognia. Po pierwsze – są bezpieczne, kiedy w domu przebywają małe dzieci lub zwierzęta. Nawet jeżeli latarnia zostanie przewrócona, nic się nie stanie. Po drugie – jest to dobry wybór do ogrodu, gdyż nie zgasną od wiatru. W ich przypadku nie musimy być tak uważni w kwestii doboru świeczki o odpowiedniej wysokości do danego lampionu. Po trzecie - wiele lampionów ma uchwyty, które mogą służyć do przenoszenia lub zawieszenia. Ze świeczką LED można bezpiecznie przymocować taką latarnię u sufitu lub przy belce stropowej. No i są też wielorazowe - a to również atut. Świece LED Lene Bjerre są dostępne w pięknej dekoracyjnej kolorystyce. 

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium